Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Kto straci, kto zarobi? - s.11

Czy policjantom opłaca się awansować? Czy warto być przełożonym?
Zwolenników kategoryzacji jednostek, czyli zróżnicowania zarobków w zależności od wielkości komendy, jest prawdopodobnie tyle samo, co przeciwników.

[...]

O ile można się zgodzić, że na zwykłych stanowiskach wykonawczych obciążenie pracą może być podobne, o tyle stanowiska kierownicze nie dają się w żaden sposób porównać. Bo jak tu mówić, że zarządzanie komendą powiatową, czy też miejską, która liczy powyżej 1500 etatów, wygląda tak samo, jak komendą poniżej 100 etatów? Czy komendanci i naczelnicy w tych jednostkach powinni zarabiać podobnie i mieć ten sam stopień etatowy? Nie.

[...]

NIKT NIE POWINIEN STRACIĆ

Kategoryzację jednostek trzeba przeprowadzić po uzyskaniu z budżetu pieniędzy na znaczące podwyżki. Komendantom z jednostek pierwszej kategorii trzeba wówczas dołożyć więcej pieniędzy niż tym z kolejnych. Tak samo naczelnikom. Reszta policjantów, niezależnie od kategorii jednostki, dostałaby podwyżkę adekwatną do zajmowanego stanowiska.

Czekamy na listy, artykuły, wypowiedzi (gazeta.listy@policja.gov.pl). Najciekawsze z nich zamieścimy na naszych łamach i stronie internetowej.

Archiwalne wydania POLICJA 997 w postaci plików PDF, można pobrać z archiwum strony.