Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

III Międzynarodowe Targi POLSECURE 2024

Aktualny numer

  • Tylko służba
    Zapamiętacie ten dzień
    Są spięci, zdenerwowani. Oczy płoną, ale starają się zachować spokój. Czeka ich dzień, a może i noc walki o ciekawszą i lepiej płatną służbę. Z policjantów prewencji czy drogówki mogą stać się kontrterrorystami. Tylko muszą przejść ten piekielny test…
  • Tylko służba
    Kuźnia kandydatów
    – Służba w Policji, jak każda inna, ma plusy i minusy, ale mnie pociągają właśnie te plusy. Podoba mi się, że policjanci mają ciągły kontakt z ludźmi, że mogą pomagać innym i że wykrywają przestępstwa, ciekawi mnie też, w jaki sposób policjanci starają się rozwikłać motywy ich popełniania – odpowiada Maja, uczennica liceum. – A ja lubię słuchać, gdy nauczyciel opowiada o pracy policyjnej i o tym, jak to jest być policjantem – dodaje Szymon z sąsiedniej ławki.
  • Technika i sprzęt
    Mobilna dekontaminacja i ZEUS II
    Terroryzm chemiczny, biologiczny, radiologiczny czy jądrowy (CBRN) stanowi obecnie olbrzymie ryzyko, któremu ludność europejska w dzisiejszych czasach musi stawić czoła. Policja posiada zarówno sprzęt, jak i specjalne procedury podczas kontaktu z nieznanymi substancjami.
  • Historia
    Z pamiętnika zabójcy
    W maju 2015 roku przypadkowi przechodnie znaleźli w Jeziorze Lusowskim pod Poznaniem ciało 60-letniego mężczyzny. Sekcja zwłok nie wykazała żadnych wcześniejszych obrażeń, nie było świadków zdarzenia, ustalono, że mężczyzna chorował na serce. Wszystko wskazywało, że Wojciech L. podczas wędkowania wpadł z mostu do wody i się utopił. Sprawę potraktowano jako nieszczęśliwy wypadek i umorzono. Co zatem spowodowało, że pięć lat później wrócili do niej śledczy z poznańskiego Archiwum X?
  • Profilaktyka
    Walka z hańbą XXI wieku
    Fakt, że do tej pory istnieje na świecie niewolnictwo, marnie świadczy o kondycji współczesnych społeczeństw. Problem nie dotyczy tylko tzw. krajów trzeciego świata i tych rejonów globu, gdzie kobiety nie mają żadnych praw. Niestety rynkiem, który czeka na niewolników XXI wieku, są tzw. kraje rozwinięte.

Archiwum