Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Silna Policja = bezpieczne państwo

Aktualny numer

  • Policyjni „wodniacy” wyłonieni
    Pływanie, umiejętności ratownicze, manewrowanie łodzią motorową czy wiedza teoretyczna z zakresu przepisów prawa – w tych konkurencjach wykazywali się policyjni „wodniacy” z całej Polski.
  • Tylko służba
    Zwiększamy swoją skuteczność
    z nadinsp. dr. Tomaszem Michułką, zastępcą Komendanta Głównego Policji, rozmawia insp. Anna Kędzierzawska, zastępca dyrektora Biura Komunikacji Społecznej KGP.
  • Kryptowaluty w śledztwie
    Kryptowaluty pojawiają się w polskich postępowaniach karnych z częstotliwością, która jeszcze kilka lat temu byłaby trudna do przewidzenia. Oszustwa inwestycyjne stanowią przy tym jeden z najdynamiczniej rozwijających się obszarów tej przestępczości – i nie jest to zbieg okoliczności.
  • „Reaktor-26” – policyjni kontrterroryści ćwiczyli reagowanie na zagrożenia terrorystyczne
    Policjanci służby kontrterrorystycznej oraz funkcjonariusze odpowiedzialni za zarządzanie w sytuacjach kryzysowych wzięli udział w ćwiczeniach dowódczo-sztabowych pod kryptonimem „Reaktor-26”. Przedsięwzięcie odbyło się na terenie powiatu otwockiego i było poświęcone doskonaleniu procedur reagowania na zagrożenia terrorystyczne, w tym zdarzenia związane z występowaniem czynników CBRNE.
  • Cyberwsparcie KidsAlert
    Patostreaming pozostaje poważnym wyzwaniem prawnym, społecznym i operacyjnym. Nawet jeśli polskie prawo nie posługuje się jeszcze jednolitą definicją tego pojęcia, jego skutki są widoczne w pracy służb, szkół, dla rodziców i specjalistów. Dlatego potrzebne są rozwiązania, które skracają czas reakcji, wspierają wymianę informacji i pomagają dorosłym zrozumieć cyfrową rzeczywistość dzieci.

Podcast

Nagranie audio Gazeta Policyjna - 07.2026

Nagranie audio Gazeta Policyjna – 90 lat Lotnictwa Policji

Archiwum