Przez cztery dni najlepsi przewodnicy psów patrolowo-tropiących rywalizowali w podwarszawskich Sułkowicach o miejsca na podium w Finale XIV Kynologicznych Mistrzostw Policji. Palmy pierwszeństwa zdobyli policjanci reprezentujący komendy w Opolu i Poznaniu.

+

W Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie 6 października wystartował projekt informacyjno-edukacyjny „Prewencja Policji dzisiaj – perspektywy i wyzwania”. Uroczystego otwarcia dokonał Komendant Główny Policji gen. insp. dr Marek Działoszyński.

+

Od 24 do 26 września br. w Szkole Policji w Słupsku rywalizowali najlepsi policjanci prewencji w Polsce. Pierwsze miejsce w finale zdobył patrol z OPP w Białymstoku: sierż. Tomasz Cybulski i st. post. Piotr Kozłowski. Drużynowo najlepiej wypadła reprezentacja KWP w Lublinie.

+

Najlepszym dzielnicowym 2014 roku został sierżant Paweł Kleszcz z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku. VII Finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” został przeprowadzony w dniach od 13 do 15 października br. w Szkole Policji w Katowicach. Uczestniczyło w nim 34 funkcjonariuszy, po dwóch z każdego garnizonu.