Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

III Międzynarodowe Targi POLSECURE 2024

Aktualny numer

  • Sport
    Pływacy ku czci kolegi
    22 marca 2024 r. rozegrano IV Ogólnopolskie Zawody Pływackie Służb Mundurowych im. kom. Wacława Lejko o Puchar Komendanta Głównego Policji. Na torach rywalizowało dwustu pływaków, ale i tak najważniejsza była pamięć o tragicznie zmarłym funkcjonariuszu ówczesnego Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP.
  • Współpraca międzynarodowa
    Pierwsza Inspectora Jefa
    Rozmowa z inspectora jefa Janką Jurkiewicz González, funkcjonariuszką Policji Narodowej Królestwa Hiszpanii, laureatką nagrody Jaimie II za zwalczanie przemocy wobec kobiet i pracę na rzecz równości
  • Tylko służba
    W mundurze czuję się dobrze
    Na terenie kraju szkół, w których funkcjonują klasy mundurowe, jest wiele, jednak Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie koło Opola wyróżnia się na ich tle. Przynajmniej trzydziestu absolwentów tej placówki służy dziś w Policji, a niewykluczone, że mundury różnych kolorów założyło więcej z nich.
  • Pamięć
    95 lat temu powstała „Rodzina Policyjna”
    Stowarzyszenie „Rodzina Policyjna” świadczyło pomoc w środowisku przedwojennej policji. Prowadziło domy dla policyjnych sierot, świetlice dla funkcjonariuszy i ich rodzin, biblioteki, organizowało odczyty i wystawy.
  • Profilaktyka
    Walka z hańbą XXI wieku
    Fakt, że do tej pory istnieje na świecie niewolnictwo, marnie świadczy o kondycji współczesnych społeczeństw. Problem nie dotyczy tylko tzw. krajów trzeciego świata i tych rejonów globu, gdzie kobiety nie mają żadnych praw. Niestety rynkiem, który czeka na niewolników XXI wieku, są tzw. kraje rozwinięte.
  • Historia
    Z pamiętnika zabójcy
    W maju 2015 roku przypadkowi przechodnie znaleźli w Jeziorze Lusowskim pod Poznaniem ciało 60-letniego mężczyzny. Sekcja zwłok nie wykazała żadnych wcześniejszych obrażeń, nie było świadków zdarzenia, ustalono, że mężczyzna chorował na serce. Wszystko wskazywało, że Wojciech L. podczas wędkowania wpadł z mostu do wody i się utopił. Sprawę potraktowano jako nieszczęśliwy wypadek i umorzono. Co zatem spowodowało, że pięć lat później wrócili do niej śledczy z poznańskiego Archiwum X?

Archiwum