Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Pomagamy i chronimy

Aktualny numer

  • Kraj
    Abc bezpiecznych zakupów w Internecie - CBZC radzi
    Zakupy w sieci? Nic prostszego! W obecnych czasach nie trzeba już jeździć od sklepu do sklepu, żeby coś kupić. Wystarczy włączyć komputer, uruchomić wyszukiwarkę i bez wychodzenia z domu skreślać kolejne produkty z naszej zakupowej listy. Gdy zapłacimy, pozostanie już tylko czekać na kuriera i nasze paczki. Możemy jednak się zdziwić, gdy nigdy nie otrzymamy kupionych przez internet przedmiotów.
  • Historia
    Policyjne kalendarium
    W grudniowym kalendarium zajmiemy się kwestią świąt Bożego Narodzenia. Sprawdźmy, co o świętach pisano w gazetach resortowych 90, 40 i 20 lat temu
  • Doskonalenie zawodowe
    Alert w Bieszczadach
    Był wieczór, gdy pracownik ośrodka wypoczynkowego „Rewita” nad Soliną poszedł sprawdzić, co stało się z robotnikami, którzy po skończonej pracy nie opuścili remontowanego budynku. Zamiast nich w oknie dostrzegł nieznanych mężczyzn ubranych w mundury…
  • Profilaktyka
    #ZnamTeNumery – kolejna odsłona kampanii – akcja Emerytura na maxa!
    W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej #ZnamTeNumery zainicjowanej przez Komendę Główną Policji, Telewizję Puls, ekipę serialu „Lombard. Życie pod zastaw” oraz fundację Telewizji Puls „Pod Dębem” zrealizowano kolejną odsłonę kampanii skierowanej do seniorów i ich bliskich – akcję Emerytura na maxa, która uświadamia, jak przestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję.
  • Kraj
    Mowa nienawiści – wyzwania XXI wieku
    Mowa nienawiści i przestępstwa w cyberprzestrzeni były tematem konferencji i warsztatów zorganizowanych przez fundację Czas Wolności sfinansowanych ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Spotkanie odbyło się 6 i 7 listopada br. w Warszawie, a zaproszonymi gośćmi byli funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej zajmujący się na co dzień tą problematyką.
  • Tylko służba
    Kryminalistyczne zabezpieczenie śladu pamięciowego
    Nadkom. Tomasz Zalech od 16 lat rysuje portrety pamięciowe. Jest specjalistą w Sekcji Technik Audiowizualnych oraz biegłym w Pracowni Badań Antroposkopijnych Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji. Umiejętności manualne, którymi dysponuje, mają swoje korzenie w sztukach plastycznych, natomiast antroposkopia, którą się w swej pracy posługuje, wywodzi się z antropologii – rozległej dziedziny nauki o człowieku.

Archiwum