Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Trudne początki

Aktualny numer

  • Tylko służba
    Kobieta, policjantka, motocyklistka
    Poruszając się po polskich drogach, jesteś zobowiązany do przestrzegania zasad zawartych w Kodeksie ruchu drogowego. Nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach czuwają policjanci ruchu drogowego. Obsługują zdarzenie drogowe, prowadzą działania profilaktyczne, egzekwują stosowanie się do przepisów, zabezpieczają imprezy oraz eliminują z ruchu nietrzeźwych kierujących. Działają statycznie i dynamicznie, używając do swoich zadań radiowozów i motocykli.
  • Historia
    35 lat gazety w Policji
    Pierwszy numer „Gazety Policyjnej” jest opatrzony datą 8 kwietnia 1990 r. Nie mógł wyjść formalnie przed przyjętą ustawą o Policji z dniem 6 kwietnia, co zrozumiałe, jej zapowiedzi jednak ukazywały się z dużym wyprzedzeniem w „Magazynie Kryminalnym 997”. Ten pierwszy numer był rozpowszechniany nie tylko w środowisku policyjnym, lecz także w centrum miasta stołecznego, gromadząc licznie dziennikarzy i warszawiaków.
  • Współpraca międzynarodowa
    W warszawie o przyszłości międzynarodowej współpracy policyjnej
    Od 2 do 3 kwietnia 2025 r. Warszawa stała się areną jednego z kluczowych spotkań dla przyszłości międzynarodowej współpracy policyjnej w Unii Europejskiej. Na Stadionie Narodowym zgromadzili się szefowie punktów kontaktowych (Heads of Single Point of Contact – HoSPOC) z państw członkowskich UE, a także przedstawiciele Sekretariatu Generalnego Rady UE, Komisji Europejskiej, Europolu, Cepolu i Interpolu.
  • Historia
    Przedwojenna kynologia policyjna odkryta na nowo
    Ponadstuletnia historia kynologii policyjnej wciąż posiada nieodkryte karty dotyczące organizacji kolejnych ośrodków szkolenia psów w II RP oraz wykorzystania zwierząt do celów służbowych. W publikacji pt. Podwaliny polskiej kynologii policyjnej 1919–1939. Działalność służbowa podinsp. Alojzego Grimma po raz pierwszy od czasu II wojny światowej podjęto trud zbadania tego obszaru w tak szerokim ujęciu.

Archiwum