Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Policja jak skalpel

Aktualny numer

  • Kraj
    Zawieszeni
    „W Polsce kilkanaście tysięcy osób rocznie jest uznawanych za zaginione. To tak, jakby każdego roku znikała z mapy większych rozmiarów wieś” – czytamy w książce autorstwa Szymona J. Wróbla pt. „Zawieszeni. O zaginionych i ludziach, którzy ich szukają”, opublikowanej nakładem wydawnictwa SQN.
  • Historia
    Policyjne kalendarium
    W całem woj. krakowskim, jak długie i szerokie, na przyległej połaci Śląska Cieszyńskiego, w części zachodniej woj. lwowskiego, w południowej kieleckiego, w zachodnim pasie lubelskiego – na całej tej ogromnej południowo-zachodniej przestrzeni Polski wzburzone rzeki wzniosły się i wylały szeroko, sprawiając istny potop dla nawiedzonych nieszczęściem okolic
  • Tylko służba
    Kompania z klasą
    Dowódca wydaje komendę i pododdział ustawia się w szyku. Uczniowie ustalili wcześniej, że wykonają układ nr 12. Kolejna komenda jest sygnałem do rozpoczęcia pokazu. Perfekcja i zsynchronizowanie to klucz do sukcesu. Każda z dwunastu osób grupy stara się, aby niczego nie pomylić. Dowódca uważnie obserwuje poprawność chwytów. Dzisiaj to tylko trening, który na zawodach zaowocuje perfekcyjną musztrą paradną w wykonaniu kompanii reprezentacyjnej Szkół im. 72. Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ
  • Historia
    Iwona, która nie chciała Niemca
    Utarło się przekonanie, że oszustw matrymonialnych dokonują wyłącznie mężczyźni, którzy bez skrupułów wykorzystują zakochane w nich kobiety. Tymczasem również w tej dziedzinie panie nie ustępują pola mężczyznom i potrafią z równą bezwzględnością łamać serca nieszczęśnikom po to, żeby czyścić ich portfele.
  • Policjanci ratują
    W trosce o poszkodowanych
    Dramat ludzi i ogrom zniszczeń po powodzi, która przeszła we wrześniu przez południowo-zachodnią Polskę, są właściwie nie do opisania. Żadne podsumowujące liczby nie oddadzą ani skali tragedii, ani skali pomocy, która nadeszła dla powodzian. Policjanci byli i wśród poszkodowanych, i wśród tych niosących pomoc. Te trzy bardzo trudne tygodnie domagają się jednak podsumowania wydarzeń.
  • Policjant, który mi pomógł
    Dzielnicowy – przyjaciel domu
    asp. szt. Piotr Krawczewski, Laureat XVII Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant, który mi pomógł” asp. szt. Piotr Krawczewski – mieszka i służy w Płocku, gotyckim mieście nad Wisłą, które przyjęło łacińską dewizę: Virtute et labore augere – „Wzbogacać męstwem i pracą”. Ta szlachetna sentencja idealnie oddaje charakter płockiego dzielnicowego.

Archiwum