Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Policja jak skalpel

Aktualny numer

  • Prawo
    Niezdolność do służby/pracy z powodu choroby w praktyce
    Pojęcie choroby do niedawna było definiowane w sposób negatywny jako brak zdrowia organizmu. Taką definicję przewidywała konstytucja WHO. Wskazywała ona, że „zdrowie to pełen dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny, a nie tylko brak choroby czy niedomagania (niepełnosprawności, ułomności)”. Obecnie przyjmuje się, że choroba polega na zaburzeniu funkcji lub uszkodzeniu struktury organizmu.
  • Historia
    70 lat Szkoły Policji w Pile
    Jubileusz 70-lecia Szkoły Policji w Pile był świetną okazją do podzielenia się z innymi nie tylko radością i celebracją tego czasu, ale też tym, co kadra i słuchacze mają najlepszego i najcenniejszego do zaoferowania.
  • Kraj
    Zawieszeni
    „W Polsce kilkanaście tysięcy osób rocznie jest uznawanych za zaginione. To tak, jakby każdego roku znikała z mapy większych rozmiarów wieś” – czytamy w książce autorstwa Szymona J. Wróbla pt. „Zawieszeni. O zaginionych i ludziach, którzy ich szukają”, opublikowanej nakładem wydawnictwa SQN.
  • Historia
    Policyjne kalendarium
    W całem woj. krakowskim, jak długie i szerokie, na przyległej połaci Śląska Cieszyńskiego, w części zachodniej woj. lwowskiego, w południowej kieleckiego, w zachodnim pasie lubelskiego – na całej tej ogromnej południowo-zachodniej przestrzeni Polski wzburzone rzeki wzniosły się i wylały szeroko, sprawiając istny potop dla nawiedzonych nieszczęściem okolic
  • Policjanci ratują
    Odznaczeni za narażenie życia
    Medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja to wyjątkowe odznaczenie przyznawane policjantom za podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia oraz za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.
  • Tylko służba
    Kompania z klasą
    Dowódca wydaje komendę i pododdział ustawia się w szyku. Uczniowie ustalili wcześniej, że wykonają układ nr 12. Kolejna komenda jest sygnałem do rozpoczęcia pokazu. Perfekcja i zsynchronizowanie to klucz do sukcesu. Każda z dwunastu osób grupy stara się, aby niczego nie pomylić. Dowódca uważnie obserwuje poprawność chwytów. Dzisiaj to tylko trening, który na zawodach zaowocuje perfekcyjną musztrą paradną w wykonaniu kompanii reprezentacyjnej Szkół im. 72. Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ

Archiwum