Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Trudne początki

Aktualny numer

  • Policjanci ratują
    Odznaczeni za narażenie życia
    Medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja to wyjątkowe odznaczenie przyznawane policjantom za podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia oraz za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.
  • Współpraca międzynarodowa
    Spotkanie szefów krajowych biur SIRENE w Warszawie
    Od 1 do 2 kwietnia br. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło się wyjątkowe spotkanie szefów krajowych biur SIRENE. Wydarzenie to, zorganizowane pod auspicjami polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, podkreśliło istotne znaczenie współpracy międzynarodowej oraz Systemu Informacyjnego Schengen (SIS) dla bezpieczeństwa i zarządzania granicami w Europie.
  • Policjanci ratują
    Pomagamy i chronimy
    Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia, czasem po służbie, ale zawsze pod presją czasu – funkcjonariusze Policji co dzień pomagają i chronią również tę najważniejszą z wartości, jaką jest ludzkie życie. Oto tylko część takich właśnie interwencji, które polscy policjanci skutecznie przeprowadzili od połowy lutego do połowy marca 2025 r.
  • Historia
    35 lat gazety w Policji
    Pierwszy numer „Gazety Policyjnej” jest opatrzony datą 8 kwietnia 1990 r. Nie mógł wyjść formalnie przed przyjętą ustawą o Policji z dniem 6 kwietnia, co zrozumiałe, jej zapowiedzi jednak ukazywały się z dużym wyprzedzeniem w „Magazynie Kryminalnym 997”. Ten pierwszy numer był rozpowszechniany nie tylko w środowisku policyjnym, lecz także w centrum miasta stołecznego, gromadząc licznie dziennikarzy i warszawiaków.
  • Historia
    Przedwojenna kynologia policyjna odkryta na nowo
    Ponadstuletnia historia kynologii policyjnej wciąż posiada nieodkryte karty dotyczące organizacji kolejnych ośrodków szkolenia psów w II RP oraz wykorzystania zwierząt do celów służbowych. W publikacji pt. Podwaliny polskiej kynologii policyjnej 1919–1939. Działalność służbowa podinsp. Alojzego Grimma po raz pierwszy od czasu II wojny światowej podjęto trud zbadania tego obszaru w tak szerokim ujęciu.

Archiwum