Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

„Policja jest kobietą” Międzynarodowa konferencja w Senacie

Aktualny numer

  • Aktywne działania to nasz priorytet
    Akademia Policji w Szczytnie jest jedyną w kraju policyjną uczelnią wyższą. Studiuje tu ponad 2200 studentów oraz szkoli się ponad 7000 słuchaczy. Na terenie o powierzchni około 37 ha znajduje się ponad 90 sal wykładowych o powierzchni 1553 m2. Ośrodkiem tym zarządza komendant rektor Akademii Policji w Szczytnie insp. dr Agata Malasińska-Nagórny.
  • Doskonalenie zawodowe
    Test sprawności fizycznej – plan na sukces
    Coroczny test sprawności fizycznej jest obowiązkowy dla każdego funkcjonariusza Policji. Dla jednych to rutyna, dla innych stanowi wyzwanie, któremu nie sposób stawić czoła prosto z marszu. Aby uzyskać jak najlepsze wyniki w poszczególnych próbach sprawności, policjant musi mieć odpowiednie przygotowanie, czyli prawidłowe podejście do treningu, regeneracji oraz profilaktyki kontuzji. W tym artykule znajdziesz kompleksowy plan działania, dzięki któremu do testu przystąpisz w optymalnej formie.
  • Tylko służba
    Identyfikator numeryczny zamiast nazwiska
    Zmiany w przepisach umundurowania policjantów, w tym ustalające nowe zasady identyfikacji funkcjonariuszy, wprowadzono pod koniec ubiegłego roku. Warto się z nimi zapoznać, bo są istotnym krokiem w stronę wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa policjantów z pierwszej linii.
  • Współpraca międzynarodowa
    Posiedzenia LEWP W Brukseli
    Podczas dwóch posiedzeń roboczych 5 i 19 lutego br. w Brukseli dla Grupy Roboczej ds. Egzekwowania Prawa (LEWP) skupiono się na analizie i wdrażaniu kluczowych regulacji dotyczących bezpieczeństwa oraz współpracy transgranicznej w Unii Europejskiej.
  • Historia
    Policyjne kalendarium
    W marcowym kalendarium, w nawiązaniu do stulecia kobiet w polskiej policji, sprawdzimy, co pisano o funkcjonariuszkach mundurowych służb porządkowych w gazetach policyjnych 90, 40 i 20 lat temu.
  • Doskonalenie zawodowe
    Agresywny pacjent – samoobrona dla medyków
    Tylko w 2024 roku ratownicy medyczni sami potrzebowali pomocy aż 3080 razy z powodu agresji i przemocy pacjentów lub osób towarzyszących interwencji. Tylko 10 procent tych alarmów kończyło się wezwaniem Policji. Szacuje się, że w Polsce rocznie dochodzi nawet do 350 tysięcy ataków na ratowników medycznych.

Archiwum