Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Trudne początki

Aktualny numer

  • Współpraca międzynarodowa
    Spotkanie sieci ENFAST w Warszawie
    Od 31 marca do 2 kwietnia 2025 r. w Komendzie Głównej Policji w Warszawie trwało spotkanie reprezentantów Policji ośmiu państw Unii Europejskiej należących do ścisłego kierownictwa sieci ENFAST, czyli tzw. Core Group, w którego skład wchodzą Niemcy, Polska, Szwecja, Hiszpania, Francja, Belgia, Austria, Chorwacja oraz Europol.
  • Pierwsza pomoc
    Wiosna - czas alergii
    Alergiczny nieżyt nosa, zwany potocznie katarem siennym, to jedna z najczęstszych sezonowych alergii. Wiosną, kiedy rośliny zaczynają kwitnąć, w powietrzu unosi się mnóstwo mikroskopijnych pyłków, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób uczulonych.
  • Współpraca międzynarodowa
    W warszawie o przyszłości międzynarodowej współpracy policyjnej
    Od 2 do 3 kwietnia 2025 r. Warszawa stała się areną jednego z kluczowych spotkań dla przyszłości międzynarodowej współpracy policyjnej w Unii Europejskiej. Na Stadionie Narodowym zgromadzili się szefowie punktów kontaktowych (Heads of Single Point of Contact – HoSPOC) z państw członkowskich UE, a także przedstawiciele Sekretariatu Generalnego Rady UE, Komisji Europejskiej, Europolu, Cepolu i Interpolu.
  • Policjanci ratują
    Odznaczeni za narażenie życia
    Medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja to wyjątkowe odznaczenie przyznawane policjantom za podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia oraz za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.
  • Historia
    35 lat gazety w Policji
    Pierwszy numer „Gazety Policyjnej” jest opatrzony datą 8 kwietnia 1990 r. Nie mógł wyjść formalnie przed przyjętą ustawą o Policji z dniem 6 kwietnia, co zrozumiałe, jej zapowiedzi jednak ukazywały się z dużym wyprzedzeniem w „Magazynie Kryminalnym 997”. Ten pierwszy numer był rozpowszechniany nie tylko w środowisku policyjnym, lecz także w centrum miasta stołecznego, gromadząc licznie dziennikarzy i warszawiaków.
  • Tylko służba
    Kobieta, policjantka, motocyklistka
    Poruszając się po polskich drogach, jesteś zobowiązany do przestrzegania zasad zawartych w Kodeksie ruchu drogowego. Nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach czuwają policjanci ruchu drogowego. Obsługują zdarzenie drogowe, prowadzą działania profilaktyczne, egzekwują stosowanie się do przepisów, zabezpieczają imprezy oraz eliminują z ruchu nietrzeźwych kierujących. Działają statycznie i dynamicznie, używając do swoich zadań radiowozów i motocykli.

Archiwum