Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Pomagamy i chronimy

Aktualny numer

  • Doskonalenie zawodowe
    Eksperci w swojej dziedzinie
    Młody mężczyzna obnażył się, a potem użył wulgarnych słów w miejscu publicznym. Sprawa trafiła na wokandę. Policjant z jednostki w Pcimiu wygłaszał przemówienie końcowe, przedstawiając rodzaj wykroczeń i wnosząc o wymiar kary. Dla oskarżyciela publicznego takie zadanie nie jest szczególnie trudne, chyba że ma tylko dwanaście minut na przygotowanie mowy.
  • Kraj
    Kryminalne Zakopane
    „Do czasu tej zbrodni Tatry uważane były za sanktuarium, za miejsce, w którym jeśli już, może nam zagrozić przyroda. Ale nie człowiek. Bo przecież Tatry uwrażliwiają nas na drugiego człowieka, a nie powodują, że chcemy mu zrobić coś złego (…) – oto malownicza sceneria tatrzańskich szczytów staje się milczącym świadkiem potwornych zbrodni".
  • Doskonalenie zawodowe
    Alert w Bieszczadach
    Był wieczór, gdy pracownik ośrodka wypoczynkowego „Rewita” nad Soliną poszedł sprawdzić, co stało się z robotnikami, którzy po skończonej pracy nie opuścili remontowanego budynku. Zamiast nich w oknie dostrzegł nieznanych mężczyzn ubranych w mundury…
  • Tylko służba
    Bohater z pierwszej linii
    Pierwszy raz w historii Komenda Stołeczna Policji ma swojego zwycięzcę w ogólnopolskim konkursie „Dzielnicowy Roku”. Sierżant Konrad Konca, zaledwie 23-letni funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Mrozach, zdobył najwyższe laury, pokazując, że nawet młodzi policjanci mogą inspirować swoim profesjonalizmem i zaangażowaniem. Jak wyglądała jego droga do sukcesu? I co kryje się za jego codzienną pracą?
  • Kraj
    Mowa nienawiści – wyzwania XXI wieku
    Mowa nienawiści i przestępstwa w cyberprzestrzeni były tematem konferencji i warsztatów zorganizowanych przez fundację Czas Wolności sfinansowanych ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Spotkanie odbyło się 6 i 7 listopada br. w Warszawie, a zaproszonymi gośćmi byli funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej zajmujący się na co dzień tą problematyką.
  • Policjant, który mi pomógł
    Jak najmniej gotowych rozwiązań – asp. Michał Tylak
    „(…) W chwili, gdy najbardziej tego potrzebowałam, wyciągnął do mnie rękę i trzymał ją mocno do samego końca (…). Dzisiaj wiem, że ten człowiek pomógł mi przetrwać piekło na ziemi (…)” – napisała mieszkanka Łabiszyna w zgłoszeniu asp. Michała Tylaka do XVII edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”.

Archiwum