Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Policja jak skalpel

Aktualny numer

  • Policjanci ratują
    Odznaczeni za narażenie życia
    Medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja to wyjątkowe odznaczenie przyznawane policjantom za podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia oraz za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.
  • Prawo
    Niezdolność do służby/pracy z powodu choroby w praktyce
    Pojęcie choroby do niedawna było definiowane w sposób negatywny jako brak zdrowia organizmu. Taką definicję przewidywała konstytucja WHO. Wskazywała ona, że „zdrowie to pełen dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny, a nie tylko brak choroby czy niedomagania (niepełnosprawności, ułomności)”. Obecnie przyjmuje się, że choroba polega na zaburzeniu funkcji lub uszkodzeniu struktury organizmu.
  • Historia
    Iwona, która nie chciała Niemca
    Utarło się przekonanie, że oszustw matrymonialnych dokonują wyłącznie mężczyźni, którzy bez skrupułów wykorzystują zakochane w nich kobiety. Tymczasem również w tej dziedzinie panie nie ustępują pola mężczyznom i potrafią z równą bezwzględnością łamać serca nieszczęśnikom po to, żeby czyścić ich portfele.
  • Policjanci ratują
    Pomagamy i chronimy
    Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia, czasem po służbie, ale zawsze pod presją czasu – funkcjonariusze Policji co dzień pomagają i chronią również tę najważniejszą z wartości, jaką jest ludzkie życie. Oto tylko część takich właśnie interwencji, które polscy policjanci skutecznie przeprowadzili od połowy sierpnia do połowy września br.
  • Tylko służba
    Pracujemy w ciszy
    Polska jest w czołówce krajów europejskich walki z przestępczością narkotykową. To nie przypadek. Nasi policjanci są do tego właściwie przygotowani. W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie od 2011 roku funkcjonuje Międzynarodowe Centrum Szkoleniowe do Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych (ITCCCL – ang. International Training Center for Combating Clandestine Laboratories).
  • Policjant, który mi pomógł
    Dzielnicowy – przyjaciel domu
    asp. szt. Piotr Krawczewski, Laureat XVII Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant, który mi pomógł” asp. szt. Piotr Krawczewski – mieszka i służy w Płocku, gotyckim mieście nad Wisłą, które przyjęło łacińską dewizę: Virtute et labore augere – „Wzbogacać męstwem i pracą”. Ta szlachetna sentencja idealnie oddaje charakter płockiego dzielnicowego.

Archiwum