Informacje

 • 04.12.2020
  NAWIĄZKA– kiedy, na rzecz kogo i dlaczego

  W polskim systemie prawa karnego występują grupy przestępstw ściganych z oskarżenia prywatnego. Ich istotą jest żądanie ochrony prawnej przed negatywnymi skutkami czynów zabronionych, których ścigania z urzędu nie uwzględnia interes publiczny.

  Ocena: 0.0
 • 03.12.2020
  Strzelałem do policjantów, bo wcale mi ich nie żal

  Florian Nikifor Maruszeczko – alkoholik, który w pijackim amoku strzelał, nie zastanawiając się, co robi. W okresie międzywojnia zamordował dwóch policjantów, wdawał się też w regularne strzelaniny ze stróżami prawa. I to wszystko w ciągu kilku miesięcy.

  Ocena: 0.0
 • 02.12.2020
  Obronić słabszych

  Do XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant, który mi pomógł” wpłynęło aż sześć niezależnych od siebie uzasadnień zgłaszających kandydaturę mł. asp. Włodzimierza Starynowicza z KPP w Pile, który został jednym z pięciu laureatów.

  Ocena: 0.0
 • 01.12.2020
  POKONAĆ LĘK

  Jego przełożeni z KRP V nic nie wiedzieli o pomocy, którą niósł ofiarom wypadku autobusu na S8. Nie pochwalił się. Jeszcze mniej osób wie, że nurkował z rekinami, a do stołecznej policji trafił niemal wprost z Akademii Policyjnej pod Canberrą w Australii.

  Ocena: 0.0
 • 27.11.2020
  V Akcja Sprzątania Cmentarzy z I Wojny Światowej

  Przez trzy dni października ochotnicy z całej Polski sprzątali w Beskidzie Niskim cmentarze pozostałe po I wojnie światowej. Akcja objęła w tym roku 50 nekropolii w czterech gminach: Gorlice, Krempna, Łużna, Sękowa i Uście Gorlickie. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Klub Górski „Orły”, działający przy Komendzie Stołecznej Policji – Koło nr 8 Oddziału PTTK „Mazowsze”.

  Ocena: 0.0
 • 26.11.2020
  Na straży TPN

  Zakopane to najwyżej położone miasto Polski. W jego granicach administracyjnych znajduje się większa część Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN). Tereny szczególnie chronione mają swoje dodatkowe zagrożenia, z którymi strażnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego i policjanci muszą się codziennie mierzyć.

  Ocena: 5.0
 • 25.11.2020
  PARAMEDYK 2020 ONLINE

  Już po raz 13., na terenieGdańska, 29 i 30 września br., odbyło się wydarzenie edukacyjno-szkoleniowe „Paramedyk”, organizowane nieprzerwanie od 2008 r., lecz tegoroczną edycję, z powodu pandemii, przeprowadzono w formie zdalnej.

  Ocena: 0.0
 • 24.11.2020
  Nie tylko wiosłowanie

  Pomagać można na różne sposoby. Ważne, żeby chcieć. Trzech przyjaciół, wśród nich gdański policjant, postanowiło nadać swojemu urlopowi dodatkowy wymiar. Podjęli wyzwanie, aby kilkusetkilometrową wyprawę kajakiem połączyć z celem charytatywnym. W ten sposób trafili na niepełnosprawnego Igorka, który, jak się okazało, jest synem… policyjnego małżeństwa z Giżycka.

  Ocena: 0.0
 • 24.11.2020
  Policjanci na „Combat Medic”

  W dniach 12–16 października br. w Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi odbył się cykliczny kurs doskonalący dla ratowników medycznych Sił Zbrojnych RP „Combat Medic”.

  Ocena: 0.0
 • 23.11.2020
  PAMIĘĆ O TYCH, KTÓRZY ODESZLI

  Listopad to czas zadumy. Uroczystość Wszystkich Świętych, a zwłaszcza przypadający 2 listopada Dzień Zaduszny, skłaniają do refleksji, modlitwy, zwolnienia biegu i zastanowienia się, co naprawdę liczy się w życiu, jakie „skarby” i gdzie gromadzimy. W tych dniach wspominamy tych, którzy ziemską pielgrzymkę mają już za sobą.

  Ocena: 0.0
 • 22.11.2020
  NIE WSZYSTEK UMRĘ…

  Non omnis moriar z „Pieśni III” Horacego to słowa odwołujące się do nadziei, pamięci o tych, którzy odeszli, a właściwie do szacunku dla zmarłych. Te trzy wartości są ponadczasowe i trwalsze od „pomnika ze spiżu”.

  Ocena: 0.0
 • 20.11.2020
  Jak to jest w Kosowie

  Republika Kosowa jest jednym z najmłodszych państw świata, które ogłosiło niepodległość 17 lutego 2008 r., korzystając ze sprzyjającej sytuacji międzynarodowej i wsparcia USA oraz krajów NATO.

  Ocena: 0.0
 • 20.11.2020

  Ocena: 0.0
 • 19.11.2020
  Pomoc powstańcom

  Z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc, jest ich coraz mniej. Siedemdziesiąt sześć lat temu stanęli do nierównej walki z Niemcami. O Polskę, o Warszawę, o honor polskiego żołnierza. Dziś ci, którzy wtedy byli najmłodszymi powstańcami w walczącej Warszawie, dobiegają dziewięćdziesiątki. Czasami samotni, ale nie osamotnieni.

  Ocena: 0.0
 • 03.11.2020
  7 błędów popełnianych podczas masywnych krwotoków

  Umiejętność tamowania krwotoku powinna być jedną z priorytetowych w służbie policjanta. To problematyka, która dotyczy każdego funkcjonariusza. Aktualna wiedza oraz ciągłe doskonalenie techniki opatrywania ran podczas masywnego krwotoku są niezbędne do udzielenia właściwej pomocy. To osoba na miejscu zdarzenia dokonuje wyboru i metody zaopatrzenia rany w myśl przyjętych standardów postępowania. To od niej często będzie zależało, czy poszkodowany przeżyje, czy nie.

  Ocena: 0.0
 • 02.11.2020

  W poprzednim artykule wyjaśniono, że pokrzywdzony może wnieść albo samodzielnie akt oskarżenia do sądu, albo skargę do Policji. Wybór sposobu uruchomienia postępowania prowadzonego w sprawach z oskarżenia prywatnego będzie zależał do preferencji pokrzywdzonego.

  Ocena: 0.0
 • 30.10.2020
  TRIVALENT – zapobieganie terroryzmowi

  „TRIVALENT – zapobieganie terroryzmowi poprzez narrację przeciwną radykalizacji” to międzynarodowy projekt, w którym w latach 2017–2020 uczestniczyła polska Policja. Przygotowany w ramach programu badawczego Horyzont 2020 był w całości finansowany ze środków UE.

  Ocena: 0.0
 • 29.10.2020
  Projekt „ANITA”

  Zorganizowane grupy przestępcze jako obszar swojej działalności wybierają coraz częściej nie jakiś teren na mapie, ale internet, korzystając z anonimowości obszarów nazywanych deep- i darknetem. Praca operacyjna i zgodny z wymogami procedury karnej sposób zabezpieczania materiału dowodowego, w tym z sieci, muszą być wspomagane odpowiednimi narzędziami, których dostarczenie za cel postawili sobie uczestnicy projektu „Advanced Tools for fighting online illegal trafficking ANITA”.

  Ocena: 0.0
 • 29.10.2020
  Europejski miesiąc cyberbezpieczeństwa

  Październik 2020 r. już po raz ósmy będzie Europejskim Miesiącem Cyberbezpieczeństwa. NASK koordynuje w Polsce ogólnoeuropejską kampanię na rzecz podnoszenia społecznej świadomości w obszarze bezpieczeństwa online.

  Ocena: 0.0
 • 28.10.2020

  Według Organizacji Narodów Zjednoczonych handel ludźmi jest trzecim, po handlu bronią i narkotykami, najbardziej dochodowym przestępstwem na świecie i dotyczy każdego regionu świata. Cyklicznie, już od wielu lat, polska Policja przeprowadza operacje zwalczające handel ludźmi i zapobiegające mu.

  Ocena: 0.0

Wybierz Strony


Nasze galerie

  100. rocznica Cudu nad Wisłą

  ?

  Regaty 100-lecia Policji Wodnej

  ?

  ... do wodowania

  ?

  OD POMYSŁU…

  ?

  Warszawa z Policyjnego Mi-8

  ?

  Wiadomości z policja.pl