W ostatnich dniach maja 154 uczestników z 55 państw członkowskich regionu europejskiego i 17 obserwatorów dyskutowało w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym o sposobach walki z przestępczością zorganizowaną, terroryzmem oraz handlem narkotykami.

+

13 miesięcy, 22 spektakle, tysiące kilometrów przejechanych po całej Polsce, mnóstwo wysiłku i jeszcze więcej pasji. Tournée Amatorskiej Sceny Policyjnej „Na posterunku” dobiegło końca, ale to dopiero początek wielkiej przygody i integracji środowiska policyjnego przez sztukę.

+

Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH to jedyna w Polsce wysoce specjalistyczna impreza targowa, której adresatem są służby porządku publicznego i służby specjalne.

+

III Ogólnopolskie Zawody dla Policjantów Oddziałów i Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji wygrał pluton OPP z Poznania, którym dowodził mł. insp. Mariusz Pelec, a w działaniach prowadził mł. asp. Krzysztof Kwiatkowski. Jednak zwycięzcami największych cyklicznych zawodów policyjnych w Polsce byli wszyscy funkcjonariusze w nich uczestniczący. Mieli okazję podnieść swoje kwalifikacje i współpracować z kolegami z innych garnizonów.

+