Informacje

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński

Szanowni Państwo, Funkcjonariuszki i Funkcjonariusze, Pracownicy Cywilni Policji,

Zbliżające się Święta u każdego z nas przywołują najpiękniejsze wspomnienia ciepła rodzinnych spotkań, wzajemnej życzliwości, choinki i wigilijnych potraw. Boże Narodzenie, podczas którego wspominamy przyjście na świat Zbawiciela, jest silnie zakorzenione w polskiej tradycji. Przynosi nam odpoczynek i wytchnienie, ale także refleksję na temat istotnych dla nas wartości, takich jak dobro i pokój. Wszyscy w tym niezwykłym czasie chcemy czuć się bezpieczni wśród naszych bliskich, ale także bezpieczni jako wspólnota. Współcześnie możemy czuć się tak z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest oczywiście wolność od wojen. W tym roku wszyscy świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości – jesteśmy wdzięczni bohaterom, którzy dla nas tę wolność wywalczyli. Drugim powodem jesteście Wy, Funkcjonariuszki i Funkcjonariusze, a także Pracownicy Cywilni polskiej Policji. I to właśnie dzięki Wam nasze rodziny czują się na co dzień – nie tylko od święta – bardzo bezpiecznie.

Święta Bożego Narodzenia są niezwykłym symbolem narodzin dobra, które zwycięży zło. Wy także podczas codziennej służby wielokrotnie mierzycie się z tym co niszczące. Przeciwstawiacie się ludziom, którzy łamią prawo – to wymaga od Was odporności i zdecydowania w działaniu. Wasza stanowcza postawa pozwala przywracać prawo i dobro tam, gdzie zostały one naruszone. O bezpieczeństwo innych będziecie dbać także podczas zbliżających się Świąt – dziękuję Wam za to poświęcenie. Mam nadzieję, że w czasie wolnym od służby znajdziecie możliwość spędzenia tych wspaniałych chwil w gronie najbliższych.

 Życzę wszystkim Policjantkom, Policjantom i Pracownikom Cywilnym Policji, aby bezpieczeństwo, które zapewniacie innym, zawsze gościło także w Waszych domach. Mam nadzieję, że chwile spędzone w gronie najbliższych dadzą Wam siłę do zmagania się z codziennymi wyzwaniami. Niech nowonarodzony Syn Boży wypełni serca Wasze i Waszych bliskich radością i pokojem, a nowy, 2019 rok będzie czasem zrealizowanych marzeń i planów.

 

 
A
A+
A++
Powrót
Drukuj
PDF
Powiadom
Ocena: 0/5 (0)

Data publikacji 20.12.2018

Nasze galerie

  V Ogólnopolska Liga Strzelecka

  ?

  Pływacy dla kolegi

  ?

  Garda 2018

  ?

  Polska Policja Dziś

  ?

  Warszawa z Policyjnego Mi-8

  ?

  Wiadomości z policja.pl