Informacje

 • 04.09.2015

  To hasło akcji, która, zachęcając młodzież z powiatu ostródzkiego do aktywnego trybu życia, przestrzega przed braniem tzw. dopalaczy, czyli substancji psychoaktywnych. Zorganizowały ją władze miasta, policjanci i miejscowy klub karate kyokushin.

  Ocena: 0.0
 • 31.08.2015

  Parę tygodni temu historia Barrego poruszyła całą Polskę. Skatowanego i żywcem pogrzebanego psa odnaleźli zaalarmowani policjanci. Kiedy funkcjonariusz podjął decyzję o adopcji, zgłosili się rzekomi właściciele zwierzęcia. To uruchomiło medialną lawinę protestów. O dalszych losach okrutnie potraktowanego psa i jego oprawców zadecyduje sąd.

  Ocena: 5.0
 • 26.08.2015

  W ruchliwych punktach Warszawy, Poznania, Gdyni i Lublina pojawiły się wielkoformatowe murale. Stylistyka z ubiegłego wieku, tytuł nieznanej gazety przyciągają wzrok i zachęcają do zastanawiania się nad jeszcze jednym napisem „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.

  Ocena: 0.0
 • 24.08.2015

  Przeciwnicy reformy procedury karnej przed jej wprowadzeniem wieszczyli klęskę zmian i katastrofę wymiaru sprawiedliwości. Zwolennicy spoglądali w przyszłość optymistycznie, lecz realnie, mając świadomość wielu zagrożeń i trudności, przynajmniej w pierwszym okresie wdrażania nowej procedury. Magiczną datę 1 lipca 2015 r. mamy już za sobą. Jak widać, wbrew obawom, świat istnieje, a życie dochodzeniowca toczy się dalej.

  Ocena: 0.0
 • 19.08.2015

  Sierpień 1925 r.: Komendant główny PP Marian Borzęcki podpisał rozkaz nr 298 w sprawie zachowania funkcjonariuszy PP występujących w umundurowaniu służbowym. Zabronił im m.in. trzymania rąk w kieszeniach i wypełniania ich ponad miarę różnymi przedmiotami.

  Ocena: 5.0
 • 17.08.2015

  Policjanci z 43 krajów uczestniczyli w 3. Światowym Seminarium IPA dla Młodych Policjantów w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Organizatorami konferencji w dniach 19–26 lipca były Sekcja Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) i Komenda Główna Policji.

  Ocena: 0.0
 • 14.08.2015

  Rozmowa z insp. Jackiem Gilem, komendantem Szkoły Policji w Słupsku: Spotykamy się tuż przed uroczystymi obchodami jubileuszu, jakie jest najważniejsze Pana wspomnienie związane ze szkołą? – Najbardziej zapadł mi w pamięć pierwszy dzień funkcjonowania w szkole. I ten pierwszy dzień zdarzył się dwa razy.

  Ocena: 0.0
 • 12.08.2015

  Podczas uroczystości w Belwederze 23 lipca br. Prezydent RP Bronisław Komorowski mianował na stopień generalnego inspektora Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego i wręczył nominacje generalskie pięciorgu wyższym oficerom Policji.

  Ocena: 0.0
 • 07.08.2015

  Pierwsza Policyjna Pływacka Sztafeta Kobieca wzdłuż polskiego wybrzeża to hołd na cześć polskich policjantek, które 90 lat temu rozpoczynały służbę w Policji Państwowej. Uczestniczki sztafety pokonały blisko 210 mil morskich.

  Ocena: 0.0
 • 06.08.2015

  Już po raz ósmy rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Spośród prawie 150 zgłoszeń kapituła plebiscytu wybrała pięciu tegorocznych laureatów. Zostali nimi: asp. sztab. Aldona Nowak z KPP w Gnieźnie, sierż. Ewa Urbańczyk z KP IV KMP w Rudzie Śląskiej, asp. Arkadiusz Bober z KPP w Kępnie, st. sierż. Grzegorz Gwiżdż z KPP w Limanowej i mł. asp. Tomasz Szepietowski z KPP w Siemiatyczach.

  Ocena: 0.0
 • 05.08.2015

  Rozmowa z nadinsp. Ireną Doroszkiewicz, komendantem wojewódzkim Policji w Opolu. - Jak czuje się pierwsza kobieta generał w polskiej Policji? – Jak co dzień, chociaż odczuwam presję nominacji. Zawsze tym pierwszym jest ciężej. Każdy patrzy, jak mi się będzie dalej pracowało, teraz już jako nadinspektor.

  Ocena: 3.0
 • 30.07.2015

  Na terenie ośrodka „Pegaz” w Częstochowie odbył się 13 czerwca br. XV Międzynarodowy Turniej Policji Konnej. W szranki stanęło 24 zawodników z 12 drużyn konnych policji z Polski, Czech, Węgier i Niemiec.

  Ocena: 0.0
 • 29.07.2015

  Kontynuujemy cykl prezentujący sylwetki policyjnych pełnomocników ds. ochrony praw człowieka, zapoczątkowany w kwietniowym numerze naszego miesięcznika. Tym razem przedstawiamy kom. Sebastiana Kajczyńskiego, pełnomocnika komendanta wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

  Ocena: 0.0
 • 24.07.2015

  W XVI Okręgu PP (wileńskim) zainicjowano zbiórkę pieniężną dla wdów i sierot po zmarłych funkcjonariuszach PP oraz osób znajdujących się w szczególnie trudnych warunkach materialnych. W ciągu miesiąca zebrano kwotę 1056,64 zł, którą przekazano trzem wdowom i byłemu posterunkowemu z pow. święciańskiego Janowi Wołodce, nieuleczalnie choremu i obarczonemu liczną rodziną.

  Ocena: 0.0
 • 23.07.2015

  W pilskiej Szkole Policji odbył się VII Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych „Klasa Policyjna Roku 2015”. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła drużyna z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku.

  Ocena: 0.0
 • 22.07.2015

  „Zadzwoń z tym do Sokoła” – te słowa powtarzali dziennikarze wielokrotnie przez co najmniej dwanaście ostatnich lat. I każdy wiedział, o kogo chodzi.

  Ocena: 0.0
 • 21.07.2015

  Od 1 lipca 2015 roku policjanci komórek dochodzeniowo-śledczych i operacyjno-rozpoznawczych muszą dokonywać wielu czynności służbowych w zmienionej rzeczywistości prawnej. Wprowadzono więc rozwiązania, które pozwolą Policji funkcjonować w nowych warunkach.

  Ocena: 0.0
 • 17.07.2015

  Zabezpieczanie miejsca zdarzenia to praca trudna, żmudna i odpowiedzialna, czasami także niebezpieczna. Zdarzają się sytuacje, w których zidentyfikowanie, zabezpieczenie i zebranie śladów, ze względu na warunki panujące w miejscu zdarzenia, np. zagrożenia chemiczne, biologiczne, radiologiczne czy nawet nuklearne, zagrażają zdrowiu technika. W takiej sytuacji jedynym właściwym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości robota.

  Ocena: 0.0
 • 16.07.2015

  Służba kryminalna to wyjątkowo twardy świat. Kontakt z dramatami pokrzywdzonych i bezwzględnością sprawców, z drastycznymi zdarzeniami, okrutnymi widokami, brutalnym językiem. Ta służba, jak żadna inna w Policji, wymaga szczególnej odporności psychicznej, żeby stykając się z takim światem, żyć normalnie.

  Ocena: 5.0
 • 15.07.2015

  Na jeden dzień – 11 czerwca br. – boisko w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie opanowali specjalsi z całej Polski. O miano najsilniejszych i najbardziej wytrzymałych walczyło 75 zawodników z jednostek specjalnych podległych MSW i MON.

  Ocena: 5.0

<<
<
1
...

Nasze galerie

?

?

?

?

?

Wiadomości z policja.pl