Informacje

 • 03.10.2015

  Drobna, delikatna, szczupła blondynka. Patrząc na nią, trudno uwierzyć, że nie tylko startuje, ale i wygrywa mordercze biegi. Niestraszne jej błoto, robactwo, chaszcze ani bagna. Brudna, wycieńczona, ale szczęśliwa znów staje na podium w jednym z najbardziej ekstremalnych biegów w Polsce. W tym roku kolejny raz na jej szyi zawisła podkowa, bo na metę Katorżnika dobiegła pierwsza, szósty raz z rzędu.

  Ocena: 0.0
 • 01.10.2015

  Podczas tegorocznego Święta Policji na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie laureaci VIII edycji Konkursu „Policjant, który mi pomógł” odebrali z rąk premier Ewy Kopacz statuetki zwycięzców. Wśród pięciu wyróżnionych znalazła się asp. sztab. Aldona Nowak z KPP w Gnieźnie.

  Ocena: 0.0
 • 30.09.2015

  Policja na Śląsku ma wreszcie nowe siedziby komend i godne miejsca pracy. Przez lata była to wymagająca największych nakładów na inwestycje i remonty część kraju. Dziś efekty modernizacji są tu bardzo widoczne.

  Ocena: 5.0
 • 29.09.2015

  W okresie przygotowań do wdrożenia reformy nie znano odpowiedzi na wiele pytań nasuwających się podczas interpretacji niektórych nowych przepisów. Ważne jest to, co wypracuje praktyka i nauka. Nadszedł więc czas na odniesienie się do kilku zagadnień rodzących w toku szkoleń pewne wątpliwości oraz na przedstawienie obecnie dominujących poglądów z nimi związanych.

  Ocena: 0.0
 • 28.09.2015

  Policjant, który dopuścił się przestępstwa ściganego z oskarżenia publicznego, a zwłaszcza korupcyjnego, zostaje zwolniony ze służby. Może zostać aresztowany, może zostać skazany na karę pozbawienia wolności. Już samo osadzenie jest ogromnym dramatem, nie mówiąc o tym, że sytuacja policjanta w więzieniu jest wyjątkowo trudna - mówi dyrektor BSW insp. Ryszard Walczak.

  Ocena: 0.0
 • 25.09.2015

  Jak to się stało, że młodzi ludzie, którzy założyli mundur, żeby pilnować porządku i przestrzegania prawa, mogli tak nisko upaść? Popełniać przestępstwa z żądzy zysku, nie gardząc żadną, nawet 20-złotową, kwotą, wymuszać, grozić, wciągać do tego innych, stworzyć grupę przestępczą. Jaka jest anatomia patologii w służbie powołanej do jej zwalczania?

  Ocena: 0.0
 • 24.09.2015

  Każdego dnia policjanci sprawdzają dziesiątki tysięcy osób w bazach danych. Od 1 lipca br. każde takie sprawdzenie dokonywane jest automatycznie także w bazach danych Międzynarodowej Organizacji Policji Kryminalnej – Interpol.

  Ocena: 0.0
 • 23.09.2015

  W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych 29 lipca 2015 roku zainaugurowana została ogólnopolska kampania profilaktyczna „Dopalacze kradną życie”. W obecności Premier Ewy Kopacz podpisany został Pakt przeciwko dopalaczom, do którego przystąpiło wiele instytucji, w tym Policja i społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”.

  Ocena: 5.0
 • 22.09.2015

  Na zakopiance doszło do czołowego zderzenia, w wyniku którego jedna osoba zginęła. Sprawca przyznał, że brał dopalacze. 18-letnia dziewczyna z Gniezna postanowiła uczcić swoje urodziny, zażywając dopalacze, nieprzytomną znalazła babcia. 7-letni chłopiec zadzwonił po policję przerażony zachowaniem rodziców, okazało się, że są pod wpływem dopalaczy. To doniesienia z jednego tylko tygodnia.

  Ocena: 4.0
 • 21.09.2015

  Na forach internetowych (m.in. http://www.forum.narkotyki.pl/, http://polemi.co.uk/) można znaleźć wstrząsające relacje osób, które opowiedziały, jak się czuły po zażyciu dopalaczy. Te relacje działają na wyobraźnię o wiele mocniej niż wszystkie opisy i pogadanki o szkodliwości działania tej substancji. Przytaczamy kilka z nich.

  Ocena: 0.0
 • 20.09.2015

  Reprezentacje Jordanii oraz Bośni i Hercegowiny zdobyły Puchar Komendanta Głównego Policji i złote medale XV Mistrzostw Świata Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej – WISPA (WorldWide Indoor Soccer Police Association), które w dniach 23–30 sierpnia br. rozegrano w Krynicy-Zdroju.

  Ocena: 0.0
 • 19.09.2015

  Przedwojennych narkomanów najczęściej nazywano morfinistami lub kokainistami, a samo zjawisko morfinomanią. Nieprzypadkowo zresztą, źródeł narkomanii upatrywano bowiem w medycynie, a ściślej w środkach uśmierzających ból.

  Ocena: 5.0
 • 18.09.2015

  Zmiany, jakie wprowadziła obowiązująca od 1 lipca 2015 roku nowelizacja procedury karnej, objęły wiele elementów postępowania przygotowawczego. W tym wykonywanych przez Policję czynności dochodzeniowo-śledczych, które następnie są podstawą postępowania jurysdykcyjnego prowadzonego zgodnie z nowym modelem „kontradyktoryjnego procesu karnego”.

  Ocena: 0.0
 • 17.09.2015

  Mobilne Centrum Operatorów Robotów – to pojazd do wsparcia działań minersko-pirotechnicznych, który 16 kwietnia br. otrzymała Komenda Stołeczna Policji. Przekazał go do użytkowania Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów.

  Ocena: 0.0
 • 16.09.2015

  Ciężkie kombinezony antyodłamkowe, wysięgniki z manipulatorem, urządzenia rentgenowskie – to sprzęt używany przez policyjnych minerów-pirotechników. Niezastąpione są także wykorzystywane do rozpoznania, przenoszenia i rozbrajania urządzeń wybuchowych roboty.

  Ocena: 0.0
 • 15.09.2015

  Rozbrajają urządzenia wybuchowe, sprawdzają, czy nie ma ich w miejscach, gdzie odbywają się najważniejsze uroczystości z udziałem VIP-ów. Mowa o policyjnych pirotechnikach, od których zależy życie i zdrowie wielu ludzi.

  Ocena: 0.0
 • 14.09.2015

  – XXI Przystanek Woodstock, jak na tak duże wydarzenie, był bezpieczny – powiedziała wojewoda lubuski Katarzyna Osos o festiwalu, który odbywał się od 30 lipca do 1 sierpnia br. w Kostrzynie nad Odrą. W jego zabezpieczeniu wzięło udział 1232 policjantów z województwa lubuskiego, Łodzi, Wrocławia, Poznania i Warszawy.

  Ocena: 0.0
 • 11.09.2015

  Jest ich osiemnastu. Tworzą dwa dziewięcioosobowe zespoły. Na co dzień pełnią służbę w V i VI Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego WRD KSP. Dowodzi nimi nadkom. Marcin Sygocki, który jest kierownikiem sekcji V. Prywatnie – pasjonat motocykli, właściciel kilkuletniej beemki, w służbie korzysta z 7-letniego BMW K1200S, którym przejechał już ponad 32 tys. km.

  Ocena: 5.0
 • 08.09.2015

  22 sierpnia br., po raz pierwszy od 19 lat, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczył w promocji na pierwszy stopień oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W obecności Prezydenta Andrzeja Dudy pierwszy stopień oficerski otrzymało 286 funkcjonariuszy.

  Ocena: 5.0
 • 04.09.2015

  To hasło akcji, która, zachęcając młodzież z powiatu ostródzkiego do aktywnego trybu życia, przestrzega przed braniem tzw. dopalaczy, czyli substancji psychoaktywnych. Zorganizowały ją władze miasta, policjanci i miejscowy klub karate kyokushin.

  Ocena: 5.0

<<
<
1
...

Nasze galerie

?

?

?

?

?

Wiadomości z policja.pl