Informacje

 • 22.05.2019
  Policyjna pajęczyna

  Szybki wzrost technologii sprawił, że wiele operacji finansowych realizowanych w sieci internetowej prowadzi do zwiększenia działalności przestępczej w wirtualnym świecie. Obszarami działań przestępców są w szczególności oszustwa, wyłudzenia oraz nielegalny handel towarów.

  Ocena: 0.0
 • 10.05.2019
  79. rocznica Zbrodni Katyńskiej

  Centralne policyjne uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni katyńskiej odbyły się, podobnie jak rok temu, 11 kwietnia na dziedzińcu Komendy Głównej Policji. Pod Obeliskiem „Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska” złożono wieńce, odmówiono modlitwę, a w przemówieniach przypomniano martyrologię przedwojennych stróżów prawa.

  Ocena: 0.0
 • 09.05.2019

  To przedsięwzięcie, którego podjęli się funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Krakowa, by uczcić 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. Pierwszy szczyt zdobyli 19 lutego br. i był to Kasprowy Wierch. Zdobycie ostatniego ma nastąpić w końcu czerwca. 100. szczytem mają być Rysy, do zdobycia których krakowscy policjanci planują zaprosić gości, w tym komendanta głównego Policji.

  Ocena: 0.0
 • 08.05.2019

  Przesłanki obligatoryjne – art. 41 ust. 1 ustawy o Policji

  Ocena: 0.0
 • 07.05.2019
  E-dowód

  Już od marca 2019 roku wydawane są nowe dowody osobiste z warstwą elektroniczną, opracowane w ramach wspólnego projektu ministerstw spraw wewnętrznych i administracji oraz cyfryzacji. Warto wiedzieć, jakie funkcjonalności ma ten podstawowy dokument potwierdzający tożsamość.

  Ocena: 0.0
 • 06.05.2019
  ZER MSWiA dla policyjnych kadrowców

  Sprawy emerytalno-rentowe należą do najważniejszych, ale i najtrudniejszych, z jakimi prędzej czy później spotka się każdy funkcjonariusz Policji. Dlatego tak ważne jest, żeby ich sprawy realizowane były szybko i profesjonalnie. Z takiego założenia wyszły Komenda Stołeczna Policji i Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA, które zorganizowały kadrowcom KSP szkolenie, by wyjaśnić wątpliwości pojawiające się w trakcie realizowanych przez nich spraw.

  Ocena: 0.0
 • 03.05.2019
  Czasem wystarczy jedno słowo...

  Funkcjonariusze Sekcji Obsługi Całodobowej Wydziału Rozpoznania Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP praktycznie codziennie otrzymują zgłoszenia dotyczące wpisów, że ktoś jest na tyle zdesperowany, by targnąć się na swoje życie. Czasami jest to e-mail od kogoś szukającego pomocy lub od uczestnika dyskusji na jakimś forum, a czasem informacja od administratora portalu społecznościowego czy forum depresyjnego.

  Ocena: 0.0
 • 01.05.2019
  W kolejne stulecie z „Niepodległą”

  Rozmowa z Janem Kowalskim, dyrektorem Biura Programu „Niepodległa”

  Ocena: 0.0
 • 30.04.2019
  Dzień Flagi RP

  Do 2004 r. wywieszanie flagi państwowej poza dniami do tego przeznaczonymi było zabronione. Ustawa z 20 lutego 2004 r. wprowadzająca Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej zakaz ten zniosła. Eksponując biało-czerwoną trzeba jednak pamiętać, że należy się jej cześć i szacunek.

  Ocena: 0.0
 • 29.04.2019
  Praetorian

  W Wielkopolsce trwają testy prototypu pojazdu patrolowo-wypadowego dla Policji. Stworzyli go policjanci i naukowcy. Praetorian, bo tak brzmi jego angielska nazwa, to samochód z wymiennymi modułami, innym spojrzeniem na wykorzystanie tego samego auta do różnych zadań.

  Ocena: 0.0
 • 26.04.2019
  Prawdziwe wybuchy i fałszywe alarmy

  W Polsce nie dochodziło i nie dochodzi do incydentów terrorystycznych o charakterze politycznym czy religijnym, zdarzają się jednak o charakterze kryminalnym, niejednokrotnie z użyciem materiałów wybuchowych. Zwalczaniem przestępstw tego rodzaju zajmują się tzw. grupy ATK.

  Ocena: 5.0
 • 25.04.2019
  Na Półwyspie Apenińskim

  Jesienią ub.r. zaczęliśmy publikację rozmów z oficerami łącznikowymi naszej Policji służącymi przy polskich placówkach dyplomatycznych poza granicami Rzeczypospolitej. Były już wywiady z policjantami akredytowanymi w Turcji, Niemczech, Rosji, Ukrainie, na Węgrzech oraz z oficerem służącym w Sekretariacie Generalnym Interpolu w Lyonie. Dziś przedstawiamy kom. Magdalenę Sochacką, która jest radcą Ambasady RP w Rzymie w Republice Włoskiej.

  Ocena: 0.0
 • 24.04.2019

  13 marca 2019 r. w Komedzie Głównej Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk spotkał się z komisarzem praw człowieka Rady Europy Dunjią Mijatović. Komisarz (Commissioner for Human Rights of the Council of Europe) jest niezależnym organem Rady Europy, którego zadaniem jest promowanie poszanowania praw człowieka oraz wiedzy na ich temat w państwach Rady Europy.

  Ocena: 0.0
 • 23.04.2019
  STOK NIE JEST DLA BAŁWANÓW

  Gala finałowa konkursu

  Ocena: 0.0
 • 22.04.2019
  BRD KGP dla bezpieczeństwa na drodze

  Działania profilaktyczne w 2018 r.

  Ocena: 0.0
 • 21.04.2019

  Policyjne kalendarium

  Ocena: 0.0
 • 19.04.2019
  KOMENDANT GŁÓWNY POLICJI Gen. insp. dr Jarosław Szymczyk

  Szanowne Policjantki, Policjanci, Pracownice i Pracownicy Policji Emeryci i Renciści Policyjni W trudnej, policyjnej służbie święta są szczególnie ważne – przynoszą bowiem otuchę i nadzieję. Ma to ogromne znaczenie dla tych, którzy nieraz musieli stanąć oko w oko z ludzkimi tragediami i problemami. Ale w ten szczególny czas Świąt Wielkiejnocy, kiedy przyroda budzi się do życia, odradza się także wiara w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.

  Ocena: 0.0
 • 18.04.2019
  SEKRETARZ STANU W MSWiA Jarosław Zieliński

  Szanowni Państwo Policjantki i Policjanci Pracownicy Policji Zbliżające się Święta są dobrą okazją, aby po raz kolejny podziękować funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym polskiej Policji za codzienną, profesjonalną służbę dla naszego bezpieczeństwa.

  Ocena: 5.0
 • 18.04.2019
  MINISTER SWiA Joachim Brudziński

  Funkcjonariuszki, Funkcjonariusze i Pracownicy Cywilni Policji Wielkanoc to czas przepełniony radością płynącą ze Zmartwychwstania Pańskiego. Właśnie wtedy zastanawiamy się nad tajemnicą Zbawienia, zgłębiamy ją i przeżywamy co roku w szczególny sposób.

  Ocena: 0.0
 • 17.04.2019
  Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej…

  W marcu br. prawie 900 nowych funkcjonariuszy w całym kraju zasiliło szeregi Policji. Uroczystość ślubowania odbyła się we wszystkich garnizonach. W Katowicach w ceremonii uczestniczył minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, a w Białymstoku sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński.

  Ocena: 0.0

Wybierz Strony


Nasze galerie

  V Ogólnopolska Liga Strzelecka

  ?

  Pływacy dla kolegi

  ?

  Garda 2018

  ?

  Polska Policja Dziś

  ?

  Warszawa z Policyjnego Mi-8

  ?

  Wiadomości z policja.pl