Informacje

 • 27.03.2020
  Wrażliwość na drugiego człowieka

  Służbę w Policji zaczęła w 2008 roku. Najpierw w Wydziale Ruchu Drogowego w Wejherowie, później w Łęczycach przeszła do Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, a od 2015 roku służy w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym w KPP w Lęborku. Mł. asp. Justyna Rybakowska (dawniej Naronowicz) jest 21. policjantką z 60 laureatów wszystkich edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”.

  Ocena: 0.0
 • 26.03.2020
  Dzielić się najlepszym

  Lucyna Jaworska-Wojtas w środowisku policyjnym znana jest jako społecznik i związkowiec. Od 2012 roku pełni funkcję przewodniczącej Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji w Poznaniu. W środowisku medycznym wspiera lekarzy w walce z mało znaną chorobą – endometriozą.

  Ocena: 0.0
 • 25.03.2020
  Z hrabstwa Kent nad Wisłę

  95 lat temu służbę w Policji Państwowej rozpoczęły kobiety. Dlatego na łamach miesięcznika będziemy przez cały rok prezentować ciekawe sylwetki współczesnych następczyń pierwszych policjantek. Dobór kandydatek stanowi subiektywny wybór redakcji, ale wierzymy, że nasz dziennikarski nos pozwoli zaprezentować naprawdę interesujące sylwetki pań.

  Ocena: 0.0
 • 24.03.2020

  Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego 112 – Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat. Dla zwykłego człowieka ratowanie życia to okoliczność wyjątkowa. W waszym przypadku mierzycie się z takimi doświadczeniami bardzo często. Bez operatorów numeru 112 nie byłoby wielu ocalonych istnień ludzkich – powiedział premier Mateusz Morawiecki do operatorów podczas spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Numeru Alarmowego 112.

  Ocena: 0.0
 • 23.03.2020
  Cześć i chwała Bohaterowi!

  W dziesiątą rocznicę tragicznej śmierci podkom. Andrzeja Struja na kapliczce nieopodal miejsca, gdzie zadano mu śmiertelne ciosy, odsłonięto tablicę poświęconą bohaterskiemu policjantowi. Aktu odsłonięcia dokonali wspólnie Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, komendant stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej i wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZP podinsp. Andrzej Szary.

  Ocena: 0.0
 • 20.03.2020
  Zginął, bo był policjantem

  Dziesięć lat temu, w marcu 2010 r., okładka naszego miesięcznika była czarno-biała i przedstawiała zatrzymaną w kadrze jedną osobę. Był nią śp. podkom. Andrzej Struj, który 10 lutego 2010 r. podjął swoją ostatnią interwencję na warszawskiej Woli.

  Ocena: 0.0
 • 19.03.2020
  Prezydent RP w szkole Policji

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej złożył wizytę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Spotkał się z kadrą i słuchaczami uczelni. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet złożył paniom serdeczne życzenia.

  Ocena: 0.0
 • 19.03.2020
  Nowy komendant rektor

  6 marca br. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyło się wprowadzenie na stanowisko komendanta rektora uczelni insp. dr hab. Iwony Klonowskiej. Wprowadzenia dokonał Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk w obecności zastępcy komendant prorektor WSPol. mł. insp. dr Anny Świerczewskiej-Gąsiorowskiej.

  Ocena: 0.0
 • 19.03.2020
  BHP Koronawirus 2019-nCoV

  Co powinni wiedzieć policjanci

  Ocena: 0.0
 • 05.03.2020

  Prezentujemy III, ostatnią część opowiadania „Granatowa cisza” Marcela Woźniaka, nagrodzonego II miejscem w kategorii „Kryminał sto lat temu” i wyróżnionego przez Komendanta Głównego Policji w ogólnopolskim konkursie „Stulecie polskiego kryminału”.

  Ocena: 0.0
 • 03.03.2020
  Śląskie Centrum Profilaktyki Społecznej

  Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach stworzyli wirtualną platformę, której głównym celem jest ułatwienie współpracy wszystkim policjantom wykonującym zadania związane z szeroko rozumianą profilaktyką społeczną w jednym z największych garnizonów w Polsce.

  Ocena: 0.0
 • 02.03.2020

  W poprzednich artykułach została omówiona instytucja zawieszenia policjanta w czynnościach służbowych. Zawieszenie w czynnościach służbowych oprócz logicznej konsekwencji, jaką jest brak konieczności wykonywania zadań i czynności służbowych, niesie za sobą wiele innych konsekwencji prawnych. Konsekwencje prawne to takie, które wynikają wprost z przepisu prawa i wpływają na prawa funkcjonariuszy, ograniczając lub znosząc je.

  Ocena: 0.0
 • 01.03.2020

  W sobotę 21 grudnia ub.r. odbył się w Warszawie Świąteczny Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej „Dopóki piłka w grze – dla Górala”. Głównym trofeum był Puchar Dowódcy Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” oraz Burmistrza Dzielnicy Bielany, ale nadrzędnym celem zawodów było zebranie środków na dalsze leczenie funkcjonariusza CPKP „BOA” asp. sztab. Jacka Kurzei „Górala”, który od kilku lat walczy z nowotworem.

  Ocena: 0.0
 • 29.02.2020

  18 grudnia 2019 r. między Komendantem Głównym Policji a Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) zawarta została umowa o dofinansowanie dla projektu nr POIS.03.01.00-00-0052/19-00 Bezpieczniej na drogach – ambulanse pogotowia ruchu drogowego.

  Ocena: 0.0
 • 28.02.2020

  Kontynuacja cyklu artykułów o pierwszej pomocy. We współpracy z Sekcją Ochrony Pracy KGP funkcjonariusze, którzy są ratownikami medycznymi koordynującymi zagadnienia z zakresu ratownictwa medycznego w poszczególnych jednostkach Policji, przybliżają różne sytuacje zagrażające zdrowiu, a nawet życiu, w których mogą uczestniczyć policjanci.

  Ocena: 0.0
 • 28.02.2020
  Spotkanie u sybiraków

  11 stycznia br. w sali Szkolnego Centrum Profilaktyczno-Wychowawczego CENTRUM im. Zyty Jarzębowskiej w Łodzi zasiadło blisko 100 osób w wieku od kilkunastu do stu lat, aby w gronie członków i sympatyków łódzkiego oddziału Związku Sybiraków złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem.

  Ocena: 0.0
 • 26.02.2020
  Wie, kiedy jest potrzebny

  – Starszy aspirant Andrzej Matczak to policjant z ponad 20-letnim stażem. Jego praca jest wysoko oceniana. Żeby być takim dzielnicowym, jak on, trzeba być osobą empatyczną, rozumieć ludzi, potrafić z nimi rozmawiać, by wiedzieć, co komu jest potrzebne i jak można mu pomóc. Niejednokrotnie słyszałem pochwały od mieszkańców, którzy chwalili jego postawę. Wie, kiedy trzeba pomóc. Wie, kiedy jest potrzebny – mówił o starszym aspirancie Matczaku nadkom. Sławomir Żelechowski, komendant miejski Policji

  Ocena: 0.0
 • 25.02.2020
  Lubię wyzwania

  Rozmowa z nadkom. Karoliną Gawlicką-Bąk, oficerem łącznikowym polskiej Policji w Królestwie Hiszpanii, radcą Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Madrycie

  Ocena: 0.0
 • 24.02.2020
  Współpraca Policji z WOT

  5 lutego br. w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej w Zegrzu szefowie służb – Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk i dowódca WOT gen. dyw. Wiesław Kukuła oraz komendant główny Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Bartkowiak – podpisali porozumienie o współpracy w zakresie zarządzania kryzysowego, ratowania życia ludzkiego i poszukiwania osób zaginionych oraz w zakresie działalności szkoleniowej. Podpisanie dokumentów odbyło się w obecności szefa resortu obrony narodo

  Ocena: 0.0
 • 21.02.2020
  Transakcje bezgotówkowe

  Jeszcze dekadę temu częściej płaciliśmy gotówką. Transakcje bezgotówkowe były dostępne, ale mniej bezpieczne. Postęp technologii diametralnie zmienił nasze podejście do płatności elektronicznych.

  Ocena: 0.0

Wybierz Strony


Nasze galerie

  POJEDYNEK NA MELODIE

  ?

  Zapomniana flotylla

  ?

  Regaty na zalewie

  ?

  Ogień na ogień 2019

  ?

  Patrole rowerowe Supraśl

  ?

  Wiadomości z policja.pl